בלוג

בלוג בי אבא נישואי זוג חד מיניים האם זה משנה למי שרוצים להפוך להורים ?
בשנים האחרונות נישואי זוג מאותו מין הפכו להיות חוקיים בארצות הברית , השינוי פתח גם אפשרויות חוקיות בנושא ההורות לאלו שמעוניניים בילדים ביולוגים . האפשרויות למי שרוצים להפוך להורים קיימות מזה שנים רבות , אך מה המשמעות שלהם לזוג חד מיני ? ובמיוחד מה המשמעות של הורות ביולוגית ?
האפשרויות להפוך להורים כוללות :
הורות משולבת אימוץ תרומת זרע תרומת ביצית
פונדקאות אתייחס לשתי האפשרויות הראשונות בקצרה ולשלושה האחרונים בהרחבה היות והם שייכים לשירות שאנחנו
מעניקים בבי אבא . מה אומר החוק לזוגות חד מיניים ?
החוק לזוגות חד מיניים בארצות הברית משתנה ממדינה למדינה ולכן , ההמלצה היא לבדוק כל מדינה בנפרד מה החוק אומר בה . לעובדה זו יש חשיבות בעת בחירת הפונדקאית . על מנת להיות מוכרים כהורים לא מספיק שהשם של שני בני הזוג יופיע בתעודת הלידה . מומלץ להורים לא ביולוגים , אם נשואים ואם לא , לעבור גם תהליך אימוץ או לחליפין לקבל הכרה חוקית מבית המשפט שהם ההורים החוקיים . הורה לא ביולוגי הוא הורה שלא השתמשו בזרע או בביצית שלו בתהליך ההפריה  (לילד לא יהיה המטען הגנטי של ההורה שלא השתמשו בביצית או בזרע שלו  ). רצוי ומומלץ להתייעץ גם עם עורך דין לעניני משפחה בישראל .
הורות משולבת – מתייחס לגבר ואישה הומוסקסואל או הטרוסקסואול שאינם זוג אבל חולקים השגחה חוקית ואחריות על הילד .
אימוץ – אימוץ ילדים ע״י לסבית , גאיי , ביסקסואל או טרנסג׳נדר יכול להעשות בצורה של אימוץ שיתופי או אימוץ ע״י אחד מבני הזוג , כאשר אחד מבני הזוג הוא ההורה הביולוגי , אימוץ מסוג זה נקרא אימוץ של ילד חורג או אימוץ של הורה יחיד .
תרומת זרע – זוג לסבי או נשים בגיל הפוריות , ללא בן זוג שרוצות בילד יכולות לעבור הזרעה מלאכותית ע״י תרומת זרע מבנק הזרע או ממכר שמוכן לתרום את הזרע . זהו יחסית תהליך קל שכן מי שנושאת את ההריון היא גם האם הביולוגית . אשה שלא בגיל הפוריות ( כאשר אין לה יותר ביציות שניתנות להפריה ) אבל עדיין יכולה לשאת את העובר יכולה להשתמש בתרומת ביצית ובתרומת זרע . במקרה זה לעובר לא תיהיה שייכות גנטית לאם המולידה . במכון הפריון שלנו ניתן לעבור הזרעה מלאכותית או הפריית מבחנה בשילוב של תרומת זרע על מנת להשיג הריון . העלות של טיפולים אלו משתנה בהתאם לבחירות שתעשו. אם תבחרו בזרע מבנק הזרע העלות תיהיה יותר גבוהה משימוש בזרע של מכר , הפריית מבחנה יותר יקרה מהזרעה מלאכותית .
תרומת ביצית – גברים וכמו כן נשים , שאינן יכולות להרות מהביציות של עצמן יכולים להשתמש בתרומת ביצית מנשים אשר בחרו לתרום ביציות .
בתרומת ביצית מעורב תהליך הפריית מבחנה בו מוצאות הביציות מהתורמת (בפרצדורה כירורוגית ותחת הרדמה ) הביציות מופרות במעבדה ע״י הזרע של אחד מבני הזוג או של שניהם ביחד או כל אחד לחוד . ניתן להפרות חלק מהביציות עם זרע של אחד מבני הזוג וחלק אחר מהביציות עם זרע של בן הזוג השני . כך לכל בן זוג יש עוברים עם שייכות גנטית אליו (לפי החלטה של הזוג ) . במקרה של נשים שזקוקות לתורמת ביצית ויש להן בן זוג העובר יהיה עם שייכות גנטית לבן הזוג במידה ואין בן זוג ניתן להשתמש בתרומת זרע . אם האשה אינה יכולה גם לשאת את העובר ניתן להשתמש בפונדקאית . בדרך כלל תורמת הביציות נשארת אנונימית , אך כמובן שניתן להשתמש בתורמת שמוכרת לזוג .
פונדקאית – האשה שנבחרה לשאת את העובר שנוצר במעבדה מתורמת הביצית והופרה ע״י הזרע של אחד מבני הזוג או מתורם זרע במקרה של לסביות . העובר מוחזר ע״י קטטר דרך הוגינה בתנאים סטריליים לרחם הפונדקאית ולאחר שזו עברה הכנה הורמונלית לקלוט את ההריון . אין קשר גנטי בין העובר לפונדקאית אך יש קשר גנטי לאבות במקרה של זוג גאיי או של אשה שיש לה בן זוג . הפונדקאית תשא את העובר במשך 9 חודשי ההריון עד ללידה המיוחלת , ההורים העתדיים לרוב יהיו בקשר עם הפונדקאית ויחד איתנו יעקבו אחר התפתחות העובר , לאחר הלידה הפונדקאית תמסור את הילוד להורים , המסירה נעשית מיד אחרי הלידה .
כאשר אתם עושים את הבחירות צריך להבין גם את העלויות של תרומת ביצית , הפריית מבחנה ופונדקאית . העלויות משתנות בהתאם לבחירות שאתם עושים , בבי אבא נעזור לכם להבין את העלויות ונעבוד אתכם להתאים את המשאבים הכלכליים שלכם לבחירות שתעשו . נעזור לכם לנתב את התהליך תוך כדי הדגשה על הפרטים עם רגישות לצרכים האישיים שלכם .

השארת תגובה