הליך פונדקאות מההתחלה ועד לתינוק

השלבים בביצוע תהליך פונדקאות בארצות הברית עד החזרה לארץ עם תינוק


1.פגישת ייעוץ טלפונית בסקייפ (או פגישה פיזית אצלנו בניו יורק). בפגישה נכיר אתכם ואתם תכירו אותנו, נבין מה הצרכים והרצונות שלכם ונבנה תיאום ציפיות וניתן לכם ייעוץ פיננסי לתהליך .

2.פתיחת תיק רפואי עם רופא הפריון במכון שלנו , בייעוץ זה יעבור הרופא על ההיסטוריה הרפואית שלכם ינחה אותכם בכל הבדיקות הנחוצות ויתאם עם רופאי הפריון הישראלים את המשך הבדיקות שלכם בישראל . כמו כן ,  יעבור אתכם על תהליך הפונדקאות וביחד תחליטו על שלבי הטיפול . (תשלום ראשון של $1000 יש להעביר לפני פתיחת התיק הרפואי ) . עוד על מחיר הליך הפונדקאות כאן

3.הפניה שלכם למאגר תורמות הביציות  והפונדקאיות שלנו. שיחה עם מתאמת תורמות  הביציות והפונדקאיות והנחיה איך לבחור את הפונדקאית ותורמת הביציות . בעת בחירת הפונדקאית תערכו מספר שיחות עמה על מנת להבטיח תקשורת ותחושת נוחות עמה . כשתחליטו על התורמת והפונדקאית  ייחתם גם ההסכם הכספי ויועברו הכספים לביאבא לחשבון נאמנות .

4.חתימה על ההסכם הכספי ועל החוזים המשפטיים עם תורמת הביציות ועם הפונדקאית .  בשלב זה תוכלו לדבר ולהתייעץ עם עורכי הדין שיסברו לכם את כל הנקודות המשפטיות של התהליך , לפונדקאית יש עורך דין  שמייצג אותה . עורכי הדין הם אמריקאים ומתייחסים לחוק האמריקאי לפי המדינה שבה גרה הפונדקאית . אנחנו ממליצים להתייעץ עם עורכך דין ישראלי לכל השאלות הקשורות לחוק ואזרוח היילוד בישראל .

שלבי ההכנה :

5.הכנה שלכם בישראל  תעשה ע״י הקבוצה הישראלית שחברה לבי אבא בקבוצה עומדים לרשותכם ארבעה רופאים ממוחי הפריון המובילים בארץ פרפ׳ שלמה משיח פרפ׳ אייל שייף פרפ׳ דני זיידמן ופרפ׳ אדריאן שולמן  תפגשו עם אחד מהרופאים ששוב יעבור אתכם על כל התהליך יערוך את הבדיקה הגופנית וימלא את כל הטפסים לפי דרישות ה fda בנוסף יפנה אותכם ל בדיקת זרע , בדיקות דם למחלות זיהומיות ,  מפגש עם פסיכולוגית , ידאג להקפאת הזרע והטסתו לארצות הברית יחד עם דגימות דם ושתן . רופאי הפריון הישראלים עובדים בתקשורת יומית עם רופאי המכון בארצות הברית והאינפורמציה הרפואית שלכם מועברת ישירות אליהם. הקבוצה הישראלית תמשיך להיות בקשר שוטף אתכם לכל אורך התהליך כולל מעקב אחר תהליך ההריון של הפונדקאית ועד הלידה כך שתמיד יהיה לכם עם מי להתייעץ גם בארץ .

במקביל להכנה שלכם בארץ אנחנו נתחיל את ההכנה של תורמת הביציות והפונדקאית  שבחרתם . ( לאחר שעברו את הבדיקות הרפואיות הגנטיות והנפשיות ונמצאו מתאימות לתהליך הפונדקאות ) אתם תקבלו את כל הדיווחים .

הכנת תורמת הביציות לתהליך כוללת הדרכה והנחיה  מתן תרופות פריון המיועדות לגרום להתפתחות זקיקים בשחלות מהם יישאבו הביציות .  לאורך שלב זה התורמת נמצאת במעקב יומי למשך כשבועיים הכולל בדיקות הורמונליות ואולטרסאונד.

אנחנו נדווח לכם באופן רציף על תגובת התורמת לטיפול  ומספר הביציות שנשאבו . לאחר שאיבת הביציות מהתורמת הן תופרנה במעבדה בזרע שלכם ליצירת העוברים .

הכנת הפונדקאית :

במקביל למחזור תורמת הביצית מתחילה ההכנה של הפונדקאית שכוללת בדיקת חלל הרחם  ומתן תרופות הורמונליות המכינות את רירית הרחם לקליטת העוברים .

אנחנו ממליצים להחזיר עובר אחד היות ולהריון מרובה עוברים יש את הסיכונים משלו

כולל איבוד ההריון . אבל כמובן זו החלטה שלכם ושל הפונדקאית ( לא כל פונדקאית מסכימה להריון מרובה עוברים ולכן חשוב לדבר על זה בשלב של  לפני שבוחרים בה . כמו כן חשוב להבהיר עם הפונדקאית אם תסכים להפסקת הריון במידה ויסתבר שהעובר אינו תקין וכמובן אם זה הרצון שלכם )

החזרת העוברים לרחם הפונדקאית נעשית לאחר חמישה ימים מההפריה במעבדה  ההחזרה נעשית בעזרת צנתר דקיק המוחדר תחת הנחיית אולטרסאונד דרך צוואר הרחם לתוך חלל הרחם . הפונדקאית תמשיך לקבל תמיכה תרופתית הורמונלית המכילות פרוגסטרון  למשך מספר שבועות על מנת לתמוך בעוברים .

6.לאחר כ 11 יום מיום החזרת העוברים הפונדקאית תעבור בדיקת דם לוודא אם הרתה .

במידה והושג הריון הפונדקאית תמשיך להיות תחת מעקב שלנו למשך 14 שבועות לאחר מכן תעבור למעקב הריון  של הרופא המיילד לפי הסטנדרטים האמריקאיים במקום מגוריה. אך גם בתקופה זו נמשיך להיות בקשר אתכם ועם הרופא המיילד ובמידת  הצורך

עם רופא מיילד להריון בסיכון גבוהה  . מקום הלידה ובית החולים היכן תלד בדרך כלל נקבע לפי הרופא המיילד שמלווה את הפונדקאית .

במידה ולא הושג הריון בפעם הראשונה ניתן לעשות מחזורים נוספים עם העוברים שהוקפאו .

אתם תיהיו בקשר עם הפונדקאית לאורך כל ההריון ויחד איתה תחליטו מתי  אתם מגיעים ללידה . כדאי לדאוג מראוש למקום שבו תוכלו לשהות למשך שלושה עד ארבעה שבועות .

כמו כן אנחנו ממליצים להכין מראוש כרטיס תודה ומתנה צנועה עם משמעות סמלית לפונדקאית .

7.לאחר הלידה היילוד עובר לרשותכם ואתם יכולים לשהות איתו בבית החולים ל 48-72 השעות הראשונות .לפני היציאה מבית החולים היילוד עובר בדיקה ע״י רופא ילדים וזה גם הזמן לשאול את כל השאלות שיש לכם לרופא הילדים . במידה והכל תקין רופא הילדים ישחרר את הילוד .  בזמן השהייה בבית החולים אתם תקבלו את כל הניירת הקשורה לתעודת הלידה ולמעשה תצאו מבית החולים עם תעודת לידה שבה אתם רשומים כההורים של היילוד . ( כמובן אם זה לפי החוקים של המדינה שבו נולד התינוק ) .שלושה ימים אחרי היציאה מבית החולים על היילוד לראות רופא ילדים .

8.במזל טוב יש לכם תינוק. קחו נשימה עמוקה , עכשיו זה הזמן לכל הסידורים לקראת היציאה מבית החולים אנחנו נספק לכם רשימה התחלתית מה להכין ובאיזה רשתות ניתן לקנות .

 9. בעזרת עורכי הדין שלנו יתבצעו כל ההליכים המשפטיים הדרושים כדי להוציא אותו מארצות הברית  לישראל. תינוק שנולד בארצות הברית זכאי לקבל פספורוט אמריקאי . זו בחירה שלכם אם אתם רוצים רק פספורוט אמריקאי או גם ישראלי בדרך כלל פספורוט ישראלי  לוקח יותר זמן להנפקה היות וכל הנתונים אמורים לעבור דרך ישראל וחזרה .

10.ברית מילה – ניתן לעשות בבית החולים – בארצות הברית הרופאים המיילדים או רופאי הילדים מבצעים את הפרוצדורה . אם חשוב לכם שהברית תתבצע ע״י רב- מוהל  ביום השמיני כמקובל ביהדות ניתן למצוא מוהל שהוא גם רופא ( שזו ההמלצה שלנו ) או רק מוהל – רב .