דר' מתן ימיני

מזה יותר מ 35 שנה ד׳ר מתן ימיני מטפל בזוגות ויחידים עם בעיות פריון והצורך בעזרה להגשמת חלומם של הולדת תינוק. בוגר בית הספר לרפואה בהדסה ירושלים ומקים היחידה להפריה חוץ גופית בביה״ח קפלן ברחובות ישראל.

לאחר ניהול המעבדה להפריה חוץ גופית במרכז הרפואי ג׳קסון ממוריל של אוניברסיטת מיאמי פלורידה ארה״ב, עבר ד׳ר ימיני למרכז דיאמונד לפריון בניו-ג׳רסי, שם הקים את היחידה להפריה חוץ גופית ותרומת ביציות בשילוב פונדקאות. ד׳ר ימיני שותף במכון ומנהל אותו מ- 1992 ועד היום. 

ד׳ר ימיני פרסם מאמרים רבים בספרות הרפואית וממשיך להרצות בארה״ב ובעולם.

צביה ימיני

צביה ויקי ימיני היא אחות מוסמכת אקדמאית , ומאמנת בריאות מורשית עם שנים רבות של נסיון בטיפול קליני וניהולי בתחום הפריון , ובקרת איכות הטיפול , בארה"ב.

מודלים טיפוליים בתחום סיעוד הפריון ( הפריית מבחנה ,תורמת ביציות, ופונדקאות ) פותחו על ידה והם משמשים מזה שנים רבות כאבני היסוד לגישה סיעודית למטופלי פריון .
צביה יצרה ופיתחה חומרי הנחיה והדרכה למטופלים בארץ , ולמטופלי פריון כולל סמינרים ותוכניות טלוויזיה ששודרו בטלוזיה בארצות הברית .

הנסיון והידע העשיר שלה בטיפול במטופלי פריון עם הדגשה על הדרכת המטופל ומענה לצרכיו השונים הביא את צביה להיות שותפה בהקמת בי אבא . 

פרופ׳ שלמה משיח

פרופ' שלמה משיח נחשב ל"אבי הפריות המבחנה" בישראל. שימש מעל כ- 20 שנה כמנהל האגף למיילדות וגינקולוגיה במרכז הרפואי שיבא בתל השומר. שימש כמורה של רבים מהגינקולוגים הבכירים בארץ והוא מבכירי רופאי הנשים בישראל. 

ייסד את היחידה הראשונה בארץ להפריה חוץ גופית (במרכז הרפואי "שיבא" – תל השומר) ועמד בראשה בשנים בראשונות לתפקודה. ביחידה זו הושג לראשונה, בשנת 1982, "הריון המבחנה הראשון בישראל" (החמישי בעולם כולו). בהמשך השיגה היחידה הישגים מהותיים ופורצי דרך, בין היתר, בתחומים של הריונות ראשונים מעוברים קפואים ומתרומת ביציות.

החל כחלוץ בטיפולים בתרופות פורצות דרך כגון ה"פרגונל". ייסד, יחד עם פרופ' דור ודר' לברן, את היחידה להפריה חוץ גופית בבית החולים "אסותא". שמש כמנהל היחידה עת גדלה להיות היחידה הגדולה והמתקדמת בארץ ובין בגדולות בעולם.

היה חלוץ בפתוח ויישום של שיטות טיפול מהפכניות במיילדות וגינקולוגיה כגון: הטיפול בתרופות פורצות דרך כגון הפרגונל; יישום טכניקות מעקב בהריונות בסיכון גבוה, מעקב אחרי העובר באמצעות מוניטור וכן באמצעות דגימת דם מקרקפת העובר; אבחון וטיפול בסוכרתהריונית ורעלות ההריון; בתחום הכירורגיה הגינקולוגית המתקדמת ובפרט באמצעות האנדוסקופיה (לפרוסקופיה והיסטרוסקופיה) ועוד.

עיקר גאוותו על עשרות אלפי ילדים שנולדו אודות לטיפולו בזוגות עקרים במשך למעלה מ- 35 שנה, ועל הישגיו במקרים שהוגדרו כ-"אבודים".

פרסם יותר מ-500 מאמרים במיטב העיתונים היוקרתיים במיילדות וגינקולוגיה.

פרופ' דני זיידמן

בוגר בית-הספר לרפואה של “הדסה” בירושלים.

 • התמחה ברפואת נשים ופריון, אגף הנשים והיולדות במרכז הרפואי שיבא, תל- השומר.
 • קיבל בהצטיינות יתרה תואר שני במדעי הרפואה מאוניברסיטת תל-אביב.
 • עבר השתלמות בת שנתיים בכירורגיה של הפריון מטעם החברה האמריקאית לפריון, במרכז הרפואי של אוניברסיטת סטנפורד בקליפורניה.
 • כיום חבר בצוות הניהול של היחידה להפריה חוץ-גופית בבית-חולים “אסותא” רמת החייל בתל-אביב.
 • רופא בכיר ביחידת ההפריה החוץ-גופית, באגף נשים ויולדות במרכז הרפואי שיבא, תל-השומר.
 • מנהל מרפאת הפריון "עלמא", ברחוב הברזל 9א, בתל-אביב.
 
 • פרופסור חבר בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב.
 • מרכז הקורס “רביית האדם” במדרשה לתארים מתקדמים של ביה”ס לרפואה ע”ש סאקלר באוניברסיטה תל-אביב.
 • יו”ר יוצא החברה הישראלית לאמצעי מניעה ובריאות מינית.
 • חבר בצוות הבוחנים להתמחות במיילדות וגניקולוגיה.
 • חבר לשעבר במועצת המנהלים של החברה האירופאית לאמצעי מניעה ובריאות הרבייה (ESC) ושל החברה הבינלאומית להפריה חוץ גופית (ISIVF).

פרופ' אדריאן שולמן

פרופ' אייל שייף

טליה קסטיאל-כץ

טליה הקימה את הסוכנות הנבחרת לתרומת ביציות (TCO) לאחר המסע המוצלח שלה להפוך לאם. היא מונעת על ידי התשוקה לעזור לאחרים להפוך להורים, תוך הפיכת התהליך לחיובי ככל האפשר.

לפני הקמתה של TCO עבדה טליה בניהול עסקים  במשך שנים רבות, עבודתה מאופיינת בהקשבה ללקוחותיה ומחויבות איתנה להצלחתם.

טליה הצטרפה ל BE ABBA מתוך רצון לעזור לאנשים להקים משפחה. היא תתמוך בכם לאורך כל התהליך ברגישות ומקצועיות.

טליה נולדה וגדלה בישראל ומתגוררת כיום בניו יורק עם בעלה  ובנה .

מליסיה בריסמן

מליסיה בריסמן עורכת דין בנושאי פריון ומתאמת פונדקאיות לביאבא היא בעלים של סוכנות הפונדקאות Possibility Reproductive , מליסיה התחילה את דרכה המקצועית ב 1996 עקב נסיונה האישי המוצלח להפוך לאמא דרך פונדקאות . למליסה שלושה ילדים שנולדו בעזרת פונדקאיות . היא מבינה את ההתלבטויות החששות והאמוציות הכרוכים ביצירת משפחה . כעורכת דין מליסיה עזרה למאות זוגות להפוך להורים הזקוקים לפונדקאות תוך שהיא מגינה על הזכויות החוקיות שלהם .היא נחשבת לאחת מעורכות הדין המובילות בתחום . מליסיה היא בוגרת בית הספר למשפטים של אוניברסיטת הארוורד ובוגרת בית הספר למנהל עסקים וורטון אוניברסיטת פנסלבניה את שני בתי הספר סיימה בהצטיינות . היא בעלת רשיון עריכת דין במדינות מרילנד ניו יורק וניו ג׳רסי .